Будівництво пожежних водойм

Будівництво пожежних водойм

Це категорія обов'язкових спеціальних споруд, що є частиною системи протипожежного обладнання. Їх завжди будують там, де використання запасів води може бути ускладнено з технічних, економічних або інших причин. На віддалених відстанях від мережі трубопроводів (як правило, за межами міст) або там, де прокладка таких мереж проблематична, в зонах великих виробництв, промислових об'єктів пожежні водойми є необхідною умовою безпеки території.

Про їх першорядної важливості каже, наприклад, той факт, що для гасіння пожеж допускається використання води об'єктів різного походження (природних або штучних) і призначення (виробничо-господарського, побутового) - а її витрачання з пожежного запасу на інші потреби строго заборонено.

Будівництво пожежних водойм по всій Україні
Будівництво пожежних водойм компанія «Еверест БМ» (Київ) проводить з дотриманням галузевих стандартів. Наші принципи: професіоналізм, відповідальність, широка спеціалізація і інтенсивне поглиблення в суть питання, комплексний підхід до вирішення завдань зі знанням глобальних питань і вникання в специфіку кожного об'єкта на всіх етапах проектування і будівництва. Використовуємо власний арсенал засобів спецтехніки.
Замовити
Чому варто вибрати нас?
Пунктуальність
Роботи виконуються в терміни
Надійність
Ми не використовуємо чужу техніку та гарантуємо 100% працездатність наших машин
Професіоналізм
З Вами будуть працювати фахівці, які мають високу кваліфікацію та здатні вирішувати складні завдання
Оптимальні ціни
Ми постійно відстежуємо ринкову вартість оренди і послуг

Основні вимоги до пожежних водоймищ

Відповідно до галузевих нормативів в Україні система протипожежних об'єктів повинна містити як мінімум 2 водосховища. При гасінні вогнищ вогню вода синхронно подається в «гарячі» місця з різних точок. Відповідно, в таких резервуарах постійно знаходиться по 50% запасу води.

Відстань до споруд, на якому раположен водойми, залежить від виду використовуваної техніки (спеціальні автомобілі або мотопомпи).

Особлива увага приділяється забезпеченню умов доступу пожежної техніки та безперешкодного набору вода. Необхідна вимога - наявність дорожніх майданчиків з під'їздами (пірсами) для спецтехніки, достатнього місця для розвороту транспорту або водозабірних колодязів - з метою надання вільного доступу для водонабора.

Поблизу водойм повинні бути встановлені покажчики з позначенням обсягу запасу води в кубічних метрах та кількості пожежних машин, які можуть одночасно знаходитися на майданчику для набору води. Важливо також підтримувати постійний обсяг води в сховищі, запобігати її замерзання взимку і т.д.

Переваги відкритих водойм

Відкриті штучні водойми прості в:

  • фінансуванні - ціни на послуги доступні;
  • проектуванні - нормативи не обмежують кількість води;
  • будівництві - легко спорудити;
  • експлуатації - нескладно доглядати і ремонтувати. При цьому випаровування води в спекотні сезони не великі, а її запаси поповнюються завдяки атмосферних опадів;
  • реконструкції і можливої ​​«перекваліфікації» на об'єкт універсального використання.

На відміну від відносно невеликих закритих резервуарів, в відкритих водоймищах може зберігатися величезний запас води - і це дозволяє проводити роботи по гасінню пожеж на об'єктах зі значною площею, поверховістю або з підвищеним ризиком пожежонебезпеки.