• +38(067)469-61-01
  • ‎+38(067)549-53-89
  • excavator.org.ua@gmail.com

Будівництво водойм від компанії Еверест БМ

Компанія «Еверест БМ» виконує будівництво водойм, а також штучних ставків. Наші фахівці готові запропонувати найоптимальніші рішення по будівництву штучної водойми на вашому об’єкті, яке буде повністю відповідати всім побажанням. Для багатьох компаній будівництво водойм і озер є складним завданням. Наш багаторічний досвід у проектуванні та будівництві ставків, водойм, надає можливість швидко запропонувати рішення більшості проблем. Ми виконали будівництво багатьох великих і малих водойм, озер і спеціалізуємося на наданні повного спектру послуг на промисловому, цивільному та сільськогосподарському ринку. Наші досвідчені фахівці будуть займатися всіма аспектами вашого проекту з будівництва та розробці ставка або водойми, від початку будівництва, до повного завершення робіт.

Будівництво штучних водойм - основні принципи

Основною перевагою природного ставка, є використання при влаштуванні тільки природних матеріалів. У розробці не використовуються геосинтетичні матеріали, а тільки глина і бетоніт. Глиняна маса укочується на дні водойми, що служить гідроізоляцією в майбутньому.

Основні принципи побудови природного ставка:

  • Глибоководні і мілководні зони
  • Хвиляста берегова лінія
  • Терасування з викопаного грунту
  • Схил берега ставка не повинен бути крутим

При будівництві, природні ставки або водойми, не можна робити круглими або прямокутними, а берег не повинен бути рівним. Ставок робиться витягнутим, по можливості в напрямку вітру. В результаті цього вітер буде створювати хвилі. Наявність в ставку глибоководних і мілководних зон буде перевагою, за рахунок цього буде відбуватися природне перемішування водних мас, що запобіжить застій води.

Схил берега по можливості робиться 20 градусів

уклон укоса
естественный пруд на участке

Максимальний кут не більше 60 градусів

уклон откоса пруда

Ставок з кратера садом (терасами).

Тераси робляться таким чином, щоб був ухил у бік ставу і вода не підмивала саму терасу. Зручніше за все робити висоту тераси 1,5 метрів, тоді на схилах буде зручно доглядати за рослинністю. Ширину тераси можна зробити будь-яку, за бажанням замовника. Перед початком будівництва ставка робиться розмітка. Екскаватором або бульдозером знімається родючий шар грунту. Після завершення цих робіт, родючим шаром покриваються всі тераси і берега.

prud9

Будівництво ставків з дамбою

Якщо є достатній перепад висот на місцевості, то можна побудувати ставок за допомогою дамби. Для спорудження дамби з природних матеріалів потрібно правильна послідовність дій і професіоналізм, тому радимо звертатися тільки до фахівців. У побудові дамби використовується тільки жирна земля. У місці де буде дамба робиться шурф (глиняний замок) – це своєрідна траншея глибиною до першого водоносного шару, або на кілька метрів глибше озера або водойми. У місці шурфу робиться глиняний замок, який утримує воду і не буде давати їй просочуватися під землею. Після цього в виритий шурф засипається глина і трамбується. Глиняний замок робиться на всю висоту дамби.

устройство глиняного замка

Пристрій глиняного замку при виконанні будівництва водойм

Найбільш популярним і поширеним способом гідроізоляції ставка, є глиняний замок. Основною перевагою глиняного замка, є довговічність і натуральність. Для пристрою такого виду гідроізоляції потрібно чиста глина без домішок піску, переважно з нижніх шарів.

Глину потрібно залити водою, і після цього ретельно перемішати до тістоподібної маси. Після цього глина вкладається шаром, товщиною в 10 – 15 сантиметрів. Для гарної зчіпки з землею, кожен шар глини утрамбовується спеціальним катком. Загалом, товщина глиняного замка в кінцевому результаті, повинна вийде від 20 до 50 сантиметрів, в залежності від типу грунту в регіоні.

террасирование пруда

Мати бентонітові. Пристрій і укладання бентонітових матів

Геосинтетичні глиняні вкладиші, також відомі як бентонітові мати, являють собою композиційні геотекстильні матеріали, які протягом багатьох років використовуються в якості успішного природного методу для гідроізоляції при будівництві водойм, ставків і ін. Спектр варіюється від полігонів ТПВ та будівництва доріг до водогосподарських споруд і будівництва сховищ і сховищ для утримання дощової води. На відміну від традиційного методу будівництва, використання мінеральних матеріалів ущільнювачів, таких як глина, бентонітові мати забезпечують незмінно високу якість продукції і значні економічні вигоди. Основним компонентом бентонітових матів є мінеральний натрій-бентоніт, який становить 90% монтмориллонита. Бентоніт – це мінерал з вулканічної глини, який утворюється природним чином.

бентонитовые маты

З мінеральними глиняними ущільнювачів шарами потрібно товщина шару до 100 см. Бентонітовий мат досягає порівнянного ефекту ущільнення товщиною всього в 1 см. Використання бентоніту є традиційним методом гідроізоляції в будівництві ставків, Канада, водосховищ. Він дорожче мембрани, але має властивість до саме герметизації і більш сприяє зростанню рослин.

Комплекс робіт з будівництва ставків

  • Проектування водойми, ставка, озера
  • Будівництво водойми, ставка, озера по ключ
  • Благоустрій водойми
  • Берегоукріплювальні роботи

Під час будівництва вашого озера, ставка, водойми, наші фахівці в цій галузі будуть постійно стежити за всіма процесами під час роботи, для максимальної економії часу і почергового виконання всіх етапів строітельства.Любие матеріали, використовувані на етапах будівництва водойми або ставка, будуть поставлятися нами і встановлюватися з використанням найсучасніших технологій.

Еверест БМ - гарний ставок або озеро на довгі роки

Ставок, водойма або озеро – це набагато більше, ніж дірка в землі, яка збирає воду. Після неправильного розрахунку бюджету на розробку ставка, озера, бюджет будівництва можна сміливо подвоїти, через днопоглиблювальних робіт і повторного риття ставка через 5-10 років або раніше через неправильну конструкції ставка. Найчастіше це звичайна доля більшості ставків, озер або водоймищ, тому що більшість ставків побудовані в поганих місцях або неправильно спроектовані. Це призведе до подвоєння витрат, але ставок як і раніше буде головним болем, якщо не розробити правильне проектування. Однією з основних причин, яка призводить до подвійних витрат, є те, що багато людей шукають допомогу на інтернет порталах, форумах. Інтернет-форуми сумно відомі тим, що надають рекомендації з розробки водойм від людей з відсутністю досвіду в даних роботах. Ця ж недосвідченість призводить до замулювання ставка, яка є однією з головних причин неправильної розробки. Також наша компанія проводить очистку водойм.

пруд