Зміцнення берега каменем від компанії Еверест БМ

Ми надаємо послуги з берегоукріплення каменем по всій Україні

Особливості зміцнення берегів каменем

Для оформлення використовують камені різного розміру, форми і кольору. Красиво виглядає зміцнення берега бутовим каменем. Це гірська порода, яка дуже поширена в будівництві. Вона може бути колотої, округлої, постелістого форми сірого, рожевого або червоного відтінку. Поєднання декількох видів часто застосовують як ефектний дизайнерський прийом.

При укладанні натурального каменю його поділяють за величиною: великі (більше 10 см) називають валунами, ті, що менше – галькою.

Існує дві основні технології укладання:

  • Кам’яний замок – використовуються великі валуни, кожен з який кладеться на своє місце впритул один до одного. Це трудомісткий процес, тому що робота відбувається вручну з підбором розміру, форми і кольору. Але результат виправдовує трудовитрати – берег виходить рівним, красивим і міцним;
  • Відсипання – може бути як ручний, так і механізованої. У першому випадку використовуються лопати і тачки, в другому – екскаватори, самоскиди, автокрани та інша спецтехніка. Таким чином проводять укріплення берега річки каменем, тому що спосіб доцільний тільки для протяжних ділянок.
укрепление берега камнем

Незалежно від методу роботи, поверхню необхідно попередньо підготувати. Для того, щоб укладені камені не потонули в підтоплює грунті, під них укладається основа: геосітка, георешітка або геотекстиль.

На яких ділянках необхідне зміцнення берега річки природним каменем. Як розрахувати необхідну кількість матеріалу

Берегоукріплення буває різним, але незалежно від способу укладання і вибору матеріалу, виконує дві основні функції: практичне збереження грунту від розмивання і естетичне облагороджування території.

Роботи із застосуванням природного каменю можуть проводитися для:

  • Благоустрою водойм – в цьому випадку поширене зміцнення берега річки бутовим каменем;
  • Декоративного оформлення пляжів;
  • Будівництва водоспадів і каскадів;
  • Створення декоративних водних об’єктів, в тому числі зміцнення берегів ставка каменем;
  • Зведення причальних стінок, молів, хвилеломів.
укрепление берегов камнем

Щоб вибрати матеріал для декорування берега, необхідно спочатку визначитися з розмірами каменів і кольоровою гамою. Вона може бути однотонною або ж різнобарвною, залежно від задумки дизайну. Далі розраховується необхідну кількість.

Для цього середній розмір каменю (його фракція) множиться на площу території. Отриманий обсяг перераховується в вагу, з урахуванням того, що щільність валуна в середньому становить 2,2 тонни на кубічний метр. А щільність гальки – 1,6 тонни на кубічний метр.