Накопичувальна водойма - спеціальна штучна споруда, призначена для утримання і зберігання води. Використовуватися воно може в різних цілях: від зрошення грунту до відпочинку постояльців санаторію. Головна причина будівництва штучної водойми - відсутність поблизу природних акваторій. Така споруда може бути зведена як на сільськогосподарської території, так і на ділянці заміського будинку.
- Головна ›
- Види робіт ›
- Гідротехнічні роботи ›
- Будівництво накопичувальних водойм
Будівництво накопичувальних водойм



Призначення штучних резервуарів
Основне призначення накопичувальних водойм - зберігання рідини. Знадобитися це може для:
- Зрошення грунту на територіях, де відсутні природні акваторії, а природних опадів недостатньо;
- Вирощування риби та її подальшого вилову;
- Забезпечення водою комерційних організацій (мийки, тепличні комплекси);
- Відпочинку в санаторіях і базах, віддалених від річкових / морських зон;
- Декорування території і особистих цілей.
При цьому вірно спроектований резервуар може одночасно виконувати кілька перерахованих вище цілей. Додатково він сприяє економії бюджету на закупівлю води, тому що здатний накопичувати опади, заповнюватися грунтовими водами.

Особливості зведення накопичувальних водойм
Будівництво штучних резервуарів для води - складний тип будівельних робіт, що вимагає комплексного підходу. Особливої уваги вимагає проектування майбутнього водойми. Перед початком будівництва необхідно:
- Визначити призначення об'єкта;
- Підібрати відповідне пристрій конструкції;
- Вибрати тип резервуара;
- Упорядкувати територію і підготувати її до будівництва.
За своїм типом накопичувальні водойми можуть бути відкритими і закритими. Перші зовні виглядають як басейн і здатні виконувати кілька завдань. Закриті водойми ж являють собою повноцінні резервуари, призначені тільки для накопичення і довгострокового зберігання рідини.
Проектування накопичувальних водойм обов'язково супроводжується вивченням рельєфу місцевості і визначенням можливості зведення на ній резервуара. Також при створенні проекту враховується відмітка водного дзеркала, форма танка, особливості зливу води та інші характеристики. Тільки після чіткого визначення всіх нюансів майбутньої роботи і розробки проекту майбутньої ємності починається її безпосереднє будівництво.
Основні етапи будівництва
Починається будівництво накопичувального водойми з риття котловану спеціальної техніків і формування стінок. Після вирівнювання всіх поверхонь відбувається їх засипка піском і його утрамбовка. Подальша робота включає в себе:
- Гідроізоляцію котловану (для запобігання проникнення в резервуар талих вод, коренів дерев і т.д.);
- Укріплення берегів резервуара (захист берегової лінії від розмивання і руйнування);
- Перевірку герметичності споруди (шляхом його заповнення рідиною);
- Оформлення території (благоустрій берегової лінії, декорування резервуара при необхідності).
Виконуються всі етапи досвідченою командою будівельної компанії «Берег». Нам ви можете довірити будівництво як традиційного заміського ставка невеликих розмірів, так і повноцінного резервуара для зрошення поля. Наша команда працює з проектами будь-якого типу, складності та виконує поставлені завдання в мінімально можливі терміни.
