Підготовка майданчика під будівництво

Зведенню будь-якого об'єкта передує підготовка будівельного майданчика до проведення монтажних робіт. Види, обсяги технологічних процесів визначаються залежно від стану території. Комплекс заходів, що проводяться, спрямований на поліпшення стану ділянки для ефективного будівництва об'єкта. Процес складається з кількох інженерно-технічних процедур.

Майданчик, відведений під котлован, очищається від різних перешкод природного або техногенного характеру. Це дерева, кущі, занедбані будівлі та інші перешкоди. Часто при цьому доводиться переносити наземні комунікації. Для проведення даних робіт потрібно залучення спецтехніки та робочої сили, що необхідно враховувати при складанні кошторису риття котловану.

На цьому ж етапі визначається місце вивезення будівельного та іншого сміття і грунту. Оптимально, якщо це буде полігон, розташований поблизу. 

Основні етапи підготовки

Процес починається після затвердження передпроектної документації. Після цього здійснюється підготовка території будівельного майданчика, до якого входять такі етапи:

 1. Огородження території будівництва.
 2. Розчищення ділянки, видалення зелених насаджень, переміщення, знесення об'єктів, що знаходяться на території.
 3. Роботи із захисту від поверхневих вод.
 4. Демонтаж старих інженерних комунікацій, передислокація на безпечну відстань.
 5. Монтаж тимчасових комунікацій, під'їзних шляхів, які забезпечують будівництво.
 6. Облаштування тимчасових об'єктів: майданчиків для будматеріалів, техніки, побутових, адміністративних приміщень.

Залежно від стану конкретної ділянки інженерна підготовка будівельного майданчика може скорочуватися за обсягом виконуваних робіт. Окремі етапи за необхідності виключаються або додаються

Огородження ділянки будівництва

Необхідність цього етапу визначається навколишніми умовами. На території населених пунктів установка загороджень потрібна з метою:

 • безпеки для оточуючих;
 • запобігання проникненню сторонніх осіб;
 • недопущення розкрадання будматеріалів.

Розчищення території

Етап необхідний навіть при мінімальному захаращенні території, оскільки необхідно створити майданчик під геодезичну розбивку. Зелені насадження пересаджують, захищають від зламу, якщо вони залишаються на місці. З території видаляються пні, чагарники. Родючий ґрунт, що є в районі будівництва об'єкта, знімається на глибину, визначену будівельною документацією.

Старі об'єкти, якщо є дільниці, демонтуються, переносяться на інше місце. Нерозбірні конструкції, якщо підготовка будівельного майданчика до виконання робіт потребує їх видалення, руйнуються. Демонтаж ведеться згідно зі схемою зносу. Небезпечні ділянки огорожуються. Методи руйнування застосовуються залежно від економічної доцільності та безпеки для оточуючих. Уламки, сміття вивозяться на місце утилізації.

 

Тимчасові комунікації

Споруда основних конструкцій неможливе без підведення тимчасових мереж, що забезпечують процес зведення об'єкта. До складу інженерної підготовки будівельного майданчика входить:

 • прокладання шляхів сполучення: зовнішніх, внутрішніх;
 • обладнання ліній електропередач, зв'язку за їх відсутності;
 • спорудження систем водоподачі, відведення стоків.

Часто прокладаються основні інженерні комунікації, які використовуються на потреби будівництва. Після закінчення робіт їх підключають до об'єкта.

Сучасна інженерна підготовка майданчика будівництва складається з багатьох заходів. Доцільність, економічне обґрунтування проведення кожного з етапів визначається проектом зведення об'єкта. У документі регламентуються вимоги щодо проведення тих чи інших заходів. Нехтування виконанням нормативів призводить до зменшення термінів експлуатації готового об'єкта, порушенням цілісності конструкцій.

Підготовка майданчика під будівництво в Україні
Ми виконуємо роботи з підготовки майданчиків під будівництво по всій Україні. Зв'яжіться з нами для отримання додаткової інформації.
Замовити
Чому варто вибрати нас?
Пунктуальність
Роботи виконуються в терміни
Надійність
Ми не використовуємо чужу техніку та гарантуємо 100% працездатність наших машин
Професіоналізм
З Вами будуть працювати фахівці, які мають високу кваліфікацію та здатні вирішувати складні завдання
Оптимальні ціни
Ми постійно відстежуємо ринкову вартість оренди і послуг
Оренда і послуги спецтехніки
Адреса
Києво - Святошинський р-н, с. Святопетрівске, вул. Петропавлівська, 9

ЧАС РОБОТИ
Пн - Пт: 9:00 - 18:00 / Сб: 10:00 -17:00